10 lutego 2020

Konkurs + recenzja Trafalgar D. Water Law od Bandai Spirit

Witajcie w tą piękną zimową jesień jaką mamy za oknem. Powracam jak feniks z popiołów, po długim okresie bycia martwym recenzentem. Motywacja do pisania pojawiła się i warto by było ją wykorzystać. Czy wracam z recenzją? Tak i nie. Zamiast na recenzję, zapraszam was na konkurs przygotowany dla was przez Superbuzz w którym możecie wygrać, nic innego jak figurkę którą dla was dzisiaj zrecenzuję. Nie przedłużając niepotrzebnie wstępu, zapraszam was do recenzji Trafalgar D. Water Law od Bandai Spirit (poprzednio znane jako Banpresto).

Trafalgar D. Water Law jest jednym z bohaterów serii One Piece. Kreska Pana Oda Eiichiro autora mangi, jest bardzo charakterystyczna co bardzo często, o ile praktycznie nie zawsze, przekłada się na wygląd figurki. Postacie są mocno zarysowane, masywne i nie cierpią na przesadne wygładzenie co zdarza się przy wielu tytułach anime.Bandai Spirit nie od wczoraj zajmuje się figurkami postaci z popularnych shonenów. Firma specjalizuje w wielu dziedzinach, w tym figukach typu prize. Są to figurki tańsze od skalowanych i można je spróbować wyciągnąć w maszynach z chwytakiem, płacąc nieco mniej niż gdybyśmy kupili je bezpośrednio w sklepie (u nas swego czasu popularne były tego typu maszyny z pluszakami). Ze względu na docelowe zadanie tych figurek, są one zazwyczaj nieco uboższe niż skalowane wersje oraz nie posiadają wyjątkowo zaawansowanego pudełka po to by ułatwić złapanie przez chwytak. Niestety (a może na szczęście dla mnie, jestem beznadziejna w takie gry), tego typu maszyny występują tylko w Japonii. Pozostaje nam tak naprawdę cieszyć się zakupem figurki, zamiast trwonić pieniądze przy wyciągnięciu jej z maszyny.


Nie zmienia to faktu, że figurki tego typu nie odstają bardzo jakością od tych skalowanych. Ostatnimi czasy figurki prize zaskakują mnie świetnym malowanie i porządną rzeźbą. Sama osobiście posiadam Akuma Homurę z 2016 roku i jest ona naprawdę porządną figurką mimo tego, że zapłaciłam za nią tylko 130 zł. Widać mimo wszystko różnicę między moją Homurą a Trafalgarem. Plastik jest nieco bardziej masywny u Trafalgara, malowanie bardziej szczegółowe i mniej jednolite. Zdecydowanie na plus. Widać, że dobra jakość Banpresto nie zniknęła wraz z nazwą firmy, zaś Bandai Spirit nie spoczywa na laurach i poprawia jakość swoich produktów z roku na rok. Spójrzmy jednak bezpośrednio na bohatera recenzji.

Pudełko jest bardzo skromne. Nie ma blistrów plastikowych, sama figurka była zabezpieczona folią bąbelkową a dodatkowe części zapakowane w zapieczętowane plastikowe woreczki. Jest to bardzo częsty sposób pakowania figurek prize. Na samym pudełku mamy ilustracje z standardową oraz alternatywną pozą którą możemy ustawić. Karton jest porządny, prawdopodobnie po to by sama figurka nie uległa uszkodzeniu podczas prób wyciągnięcia jej z maszyny.Sama figurka pasuje do skali 1/6, mierząc ok. 30 cm. Jest to dość wysoka figurka kiedy jednak lwią część rynku zajmują figurki w skali 1/8. Nie posiada on praktycznie podstawki, jedynie kawałek czarnego plastiku który pomaga stać figurce stabilnie. Jest to na pewno znacznie lepsze rozwiązanie niż męczenie nas kolejnym frisbee. Malowanie jest bardzo dokładne. Najbardziej podoba mi się dbałość o naturalne układanie się materiału ubrania. Do tego same cieniowanie na spodniach zasługuje na duży plus. Wszystko wygląda bardzo poprawnie.
Dodatkowe części wymienia się bardzo łatwo. Nie ma nieprzyjemnego efektu niedopasowania przez co zmuszeni byśmy byli wymiany która spowodowałaby ocieranie się plastiku o plastik co zawsze skutkuje przemieszaniem się farby.
Największym plusem tego typu figurek jest na pewno ich cena. W zależności od wielkości, czy jest to wydanie standardowe czy limitowane wacha się ona od około 100 do około 180 zł. W przypadku bohatera tego tekstu, Trafalgar D. Water Law cena na rodzimym rynku to 149,99 zł. Jest to naprawdę świetna alternatywa dla ludzi którzy nie chcą wydawać dużej ilości pieniędzy na figurki skalowane. Dla porównania, figurka skalowana w podobnej skali kosztowała by prawdopodobnie ok 15 tysięcy jenów co na nasze złotówki przekłada się na ok. 530 zł. Dodatkowo jest to znacznie lepsze rozwiązanie, od wyrzucenia w błoto pieniędzy za podrobioną figurkę. Różnica w jakości między prize a podróbką jest ogromna! Co gorsza podróbki figurek Bandai Spirit często kosztują tyle samo, a nawet więcej niż oryginał. Po prostu, nie kupujcie kota w worku kiedy macie możliwość wybrania oryginalnego produktu w tej samej cenie. Figurki od Bandai Spirit mają dobrej jakości plastik, oraz poprawne malowanie czego nie uświadczycie w podróbkach. Nie marnujcie swoich pieniędzy.

Kończąc wypadało by w końcu zdradzić wam zasady konkursu. Zadanie jest bardzo proste:
  • Odwiedźcie profil Maośkowa Szafa oraz Gundam Polska oraz pozostawcie like na obu profilach;
  • Polubcie post konkursowy;
  • Udostępnijcie pełny konkursowy post u siebie na profilu (pamiętajcie ustawić go jako publiczny);
  •  Napiszcie w komentarzu jaką postać chcielibyście ujrzeć w formie tego typu figurki.

Szczęśliwego zwycięzcę losowania podamy 24 lutego w godzinach wieczornych.

Jeżeli jesteście zainteresowani innymi bohaterami znanych shonenów w formie figurkowej, możecie zakupić od ręki figurki na terenie całego kraju w takich sklepach jak. Oferta cały czas się powiększa, więc warto co jakiś czas zerknąć na nowości:

Na sam koniec pragnę dodać, że będziecie mogli odwiedzić Gundam Polska na Pyrkonie gdzie będą mieli dla was sporą ofertę figurek, zarówno gunpla jak i ofertę Bandai Spirit. Jeżeli planujecie pojawić się w Poznaniu, koniecznie odwiedźcie ich stoisko! 

*Klawiatura mi się popsuła, czytałam tekst kilka razy i mam nadzieję, że wyłapałam większość głupich literówek. Wybaczcie!

1 komentarz:

  1. Fajny blog, anime moje klimaty :D Spokojnie o literówki to nasze towarzysze podczas pisania :)

    OdpowiedzUsuń